Který nápad pro lepší Loděnici je ten nejlepší? Dejte mu svůj hlas!

Loděnice, 12. června 2018 – Svého favorita můžete vybírat z osmi nápadů, které mohou zlepšit kvalitu života v Loděnici. Hlasování veřejnosti probíhá od pondělí 12. 6. do pondělní půlnoci 25. 6. na www.lepsimisto.cz. Soutěží se o 100 000 korun na nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří GRAMOFOND, nadační fond výrobce gramodesek GZ Media. Projekt je realizován ve spolupráci s místní základní školou a obecním úřadem. Organizátorem je Lepší místo.

 

A které nápady vyhrají a získají 100 000 korun na realizaci? O tom rozhodne veřejnost a porota. Hlasuje se pro těchto osm projektů: Semínkomat, Květinová zahrádka dívčí společnost s.r.o, Hoď to do koše, Zeleň a čistota do Loděnice, Kačák, Skalka není skládka!, Loděnický park se stává skutečností, Skalka chce lepší tvář. Jednotlivé projekty popsali žáci a žákyně místní základní školy do krátkých anotací, které jsou uvedeny na hlasovacím portálu a jistě pomohou veřejnosti vybrat ten nejlepší.

Pilotní ročník soutěžního projektu GRAMOFOND pro lepší Loděnici odstartoval na začátku května. Děti ze zdejší základní školy si ve výuce povídaly o tom, co je to veřejný prostor a vymýšlely, jak by chtěly vylepšit místo, kde žijí. Stejnou možnost posílat tipy na zlepšení obce měli i loděničtí občané. Přes aplikaci Lepší místo dorazilo 217 nápadů na zlepšování kvality života v Loděnici, což svědčí o chuti i zájmu žáků a veřejnosti aktivně se podílet na tom, jak by se jim v jejich obci mohlo žít ještě lépe.

„Věřím, že projekt dostojí svému jménu a že díky němu bude Loděnice o kousek hezčím místem k životu,“ říká Michal Štěrba, generální ředitel GZ Media a člen správní rady GRAMOFONDu. „Gramofonka je tu více než 65 let a náš příběh i úspěch je s Loděnicí neodmyslitelně spjatý. Právě proto se chceme o tento náš úspěch prostřednictvím nadačního fondu podělit s místními. Důležité je pro nás přitom nejen samotné uskutečnění vybraných nápadů, ale i to, co kolem celého projektu vznikne. Spolupráce dětí, rodičů, místních občanů, obce, školy a lidí z naší firmy.“

Děti v tuto chvíli pracují na přípravě PPT prezentací. Své projekty a jejich zpracování mají možnost konzultovat se specialisty z GZ Media. Výsledné prezentace žáků bude hodnotit nezávislá porota na velkém finále; tzv. Den D se uskuteční v loděnickém kulturním ve středu 27. června 2018. Vítězné projekty budou ty, které získají nejvíce hlasů od poroty a nejvíce hlasů od příznivců online ve veřejném hlasování. Podpořte i Vy svého favorita. I vy můžete změnit vaše okolí, místo, kde žijete, kde jste doma!

 

Sledujte:

www.lepsimisto.cz

https://www.facebook.com/lepsimisto/

 

 

 

 

Zpátky