Jednou z oblastí, na které se GRAMOFOND zaměřuje, je podpora technického vzdělávání. GZ Media si totiž klade za cíl vzbudit v dětech a mladých lidech zájem o technické vzdělání. Jako výrobní firma s dlouhou tradicí tak chceme navázat na průmyslovou tradici naší země.

Z toho důvodu začal při ZŠ Loděnice pilotně fungovat kroužek Robotika je hra, jehož hlavním smyslem je naučit děti informaticky myslet a přitáhnout je k technickým oborům jako potenciálně zajímavým pro jejich kariéru. GRAMOFOND pro tyto kroužky zakoupil robotické stavebnice fischertechnik, s nimiž děti pod vedením vyškolených lektorů pracují. Postupem času jsou schopny své výtvory vybavit čidly a motůrky a naprogramovat je. Kroužky běží v loděnické základní škole pro velký zájem už tři a od školního roku 2018/19 se začne robotika podle stejného vzoru vyučovat v dalších čtyřech školách v regionu: konkrétně se jedná o berounskou Jungmannovu základní školu, ZŠ Králův Dvůr – Počaply, 2. Základní školu Hořovice a ZŠ Žebrák.

Do 2-3 škol na Berounsku ročně

Naším cílem je tento projekt rozšiřovat v berounském regionu do 2 – 3 škol ročně. Zajímají nás přitom nejen školy základní, ale máme zájem také o spolupráci se školami středními, a to především gymnázii a odbornými školami. Chceme totiž, aby měl projekt návaznost a aby děti mohly rozvíjet své technické znalosti a dovednosti i po skončení základní školní docházky.

Máte zájem o spolupráci s námi?

Vzhledem k věkovému určení kroužku „Robotika je hra“ (pro děti od cca 10 let) může zájem o spolupráci projevit jakákoliv devítiletá základní nebo střední škola z Berounska (bývalý okres Beroun). Vstoupit do projektu je velmi jednoduché. Stačí mít chuť ke spolupráci a motivovaného lektora nebo lektorku. Zbytek už zařídí GRAMOFOND, který vybraným školám bezplatně zapůjčí sadu stavebnic a zajistí vyškolení lektorů. Samozřejmostí je i průběžná podpora a pomoc při vedení kroužku během školního roku. Tu, stejně jako úvodní školení, zajišťuje odborný garant, kterým je Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET. Více informací ke kroužku Robotika je hra najdete v podrobném manuálu.

V případě zájmu o zavedení kroužku ve vaší škole kontaktujte prosím zástupkyni nadačního fondu GRAMOFOND Jitku Noskovou. Těšíme se na spolupráci s vámi!