Porota ocenila 6 gramofonů

Tak už máme 6 nejvíce oceňovaných týmů, které ve výzvě PŘEHRAJ DESKU postavily vlastní gramofon. Porota opravdu neměla jednoduchou práci, protože děti byly neskutečně nápadité, inovativní, originální a pracovaly nejen s velkou kreativitou, ale taky s obrovskou trpělivostí.
Máme gramofon poháněný gravitačně, dětským vláčkem, na kliku, ale taky akuvrtačkou! Máme designový vymazlený gramofon, gramofon ve tvaru slepice rotující v hnízdě nebo gramofon ve tvaru puku, který se vejde do kapsy. Dívat se na ty fotky a videa je čirá radost. Radost z toho, co se povedlo, co naše výzva způsobila a co všechno se díky ní děti naučily. Nejenže si prohloubily technické znalosti, ale taky si občas sáhly na dno, když ne všechno fungovalo tak, jak mělo, když ne každý v týmu pracoval tak, jak měl a když se blížila uzávěrka a zdaleka ne všechno bylo hotovo. Ale nakonec to vše zvládly a dotáhly až do úspěšného konce! Prostě parádní zkušenost pro život a taky „fyzika trochu jinak“. Lepší výstup jsme si nemohli přát.😊

Těšíme se na osobní setkání se zástupci oceněných týmů na konferenci Elixíru do škol pro učitele 20. května v Hradci Králové!

Zpátky