GRAMOFOND nabízí 100 000 Kč pro lepší Loděnici

Na konci prvního květnového týdne se budou loděnické děti učit tak trochu jinak. Navštíví je totiž zástupci projektu „GRAMOFOND pro lepší Loděnici“, kteří si s nimi budou povídat o veřejném prostoru. A také o možnostech, jak vylepšit místo, kde žijí. Po zkušenostech s tímto projektem z jiných míst v České republice se ví, že děti dokáží vymyslet opravdu skvělé, zajímavé a netradiční věci. Jako bonus vznikají kolem projektu příležitosti, kde se místní lidé potkávají a společně přemýšlejí nad tím, kde žijí a co by se dalo zlepšit.

Po tomto úvodu budou moci děti vkládat své tipy na zlepšení přes aplikaci dostupnou na webu organizátora projektu Lepší místo. Stejnou možnost mají i loděničtí občané. Na přelomu května a začátkem června žáci rozpracují své nápady do PPT prezentací a budou mít možnost konzultovat své projekty a jejich zpracování se specialisty z GZ Media.

Ze všech nápadů postoupí do finále jen omezený počet těch životaschopných. vybírat je budou nejen zástupci GZ Media, ale i zástupci obce Loděnice a místní školy. Poté, co se nápady rozpracují do prezentací, budou mít šanci získat hlas při veřejném hlasování, které bude probíhat online od 12. června do 26. června. Ve středu 27. června čeká děti velké finále před nezávislou porotou. Výsledky online hlasování se dají dohromady s hodnocením poroty a poté budou vyhlášeny nejlepší nápady, jejichž realizaci GRAMOFOND podpoří.

Zajímá vás, s jakými nápady děti z loděnické základní školy přijdou? A jaké budou náměty místních? Sledujte naše Aktuality!

Zpátky